Tips over condoleren of herinneringen delen?
GJ, in 2015 bedachten we hoe mooi het zou zijn om boven op de Mont Blanc te staan. Voor beiden een uitdagend doel om ons leven (nog) meer kleur te geven, om af te zien met je lijf door buiten bezig te zijn en om te voelen dat je leeft.
Op 18 maart 2016 was jij erbij op weg naar het trainingskamp in de Ardennen, mijn zusje belde om te vertellen dat mijn broer was verongelukt met zijn auto. Normaal een anoniem krantenbericht, maar nu kreeg het een naam en een gezicht.
In juni 2016 stonden we met zijn drieën op de top van de Mont Blanc. Hier hadden we voor getraind, naar toegeleefd, dat was onze beloning voor al het afzien, en we hadden onszelf overwonnen. De bergen hadden jou, ons, de intensiteit van het leven laten voelen.
Jij was een teamspeler pur sang en met een enorme inspirerende drive om in alles de top te halen, en niet alleen maar altijd samen. Je wilde niet roemloos sterven, maar iemand van betekenis zijn, betekenisvol zijn en betekenisvolle prestaties leveren. Niet alleen voor jezelf, maar met name voor de mensen in je omgeving. Dat is je meer dan gelukt.
De bergen hebben je leven gegeven en hebben je leven ontnomen, het was in meerdere opzichten adembenemend. Ook ditmaal krijgt een anoniem krantenartikel een naam en een gezicht. Dat van jou, helaas.
Dank voor je onbaatzuchtige vriendschap, de diepe gesprekken, de intense discussies en de harde trainingsarbeid, wat steevast werd gevolgd door een Belgische Kriek, want afzien hoort nou eenmaal beloond te worden.
Je was een Topper!
In 2016 leerden we elkaar kennen in Nieuwegein.. Acht personen die elkaar niet kenden, maar gedurende dat jaar en de jaren erna een hechte groep zijn geworden.. Veel trainen ( wandelingen met Ton, weekend Ardennen, de trap bij kwintelooijen inclusief lunch met aardbeien uit Brabant, enz.....) om het doel “ de top van de MB “ te halen.
Aangekomen in Frankrijk: beklimming Albert 1 ( mijn glijpartij), vervolgens beklimming GP (avond voor top poging hele avond samen met Jeroen BB tan gespeeld). En toen de MB.
Ook het jaar erna met de groep beklimming in MR gebied gedaan. En minimaal één keer per jaar samen iets doen, zoals vorig jaar jouw 50 jarig feest. We bleven als groep met elkaar in contact..
Dan komt het bericht Gert Jan is er niet meer..... ongeloof, is het echt zo.........
Ook de dagen erna hebben we als groep veel steun aan elkaar gehad en bij elkaar gevonden....
Gert Jan had een enorme drive, was doelgericht, droge humor ( bv Vaderdag korting), gezellig, maar ook voor een diepgaand gesprek was er altijd ruimte.....
Inge, Julian, Vincent en Sander, wij wensen jullie veel kracht voor de komende tijd....
Peter en Erica
Samen gingen we naar de top van de Elbrus. Gert-Jan, Eric en ik aan dezelfde touwgroep. Het was een lange tocht, maar allemaal bereikten we de top. Ondanks het barre weer leek het allemaal zo makkelijk te gaan. Je volgende doel was Peak Lenin. Samen met Eric, maar ook ik zat te denken om mee te gaan. Helaas zullen we nu nooit meer met zijn driëen op die top staan.
Rust zacht Gert-Jan
Er is een reactie aan de nabestaanden achtergelaten door:
Erik - Den Haag
17 maart 2020
Monta Rosa, Noord Italie 2017
Gert-Jan, gids Damian en ik. Maximaal genieten, maar ook zo veel als mogelijk toppen beklimmen, allen boven de 4000 meter. Sommige eenvoudig, andere weer moeilijk met momenten waar je dacht... hmmm dit is een mooi verhaal om weer thuis te vertellen. Uitdagingen en soms wel even iets verder, dat was ook Gert Jan. Laatste dag volgens mij hadden we er al negen op zitten. We waren moe maar er was er nog een.... twijfel... overleg... twijfel ... gaan we wel of gaan we niet. We gaan (we waren er toch)! Zwaar, motiverende woorden naar elkaar, Summit! Gelukt en maximale emotie op de top, alles gaat dan door je heen. Onvergetelijke momenten! Afdalen en naar de hut. Het enige wat we konden doen is elkaar in de armen vallen. Gewoon emotie, gewoon iets van hebben we toch maar even samen gedaan. Gert Jan, ik zal deze momenten nooit vergeten. Dank voor dat je dit met mij heb willen doen. Erik Koopmans (Oosterblokker)
Laat nabestaanden weten dat u aan hen denkt
Plaats een reactieDe mooiste herinneringen zijn vaak eenvoudige momenten waar je het eerst aan denkt. Condoleances zijn vaak de woorden die als eerste in je opkomen om verdriet te delen.
Tips nodig voor het schrijven van condoleances of herinneringen?
Niet iedereen die reageert kent zowel de nabestaanden als de persoon die overleden is.
Het gaat om uw betrokkenheid, een reactie plaatsen is dan altijd gepast.
Zo worden meer mensen geïnformeerd en kunnen er tevens meer reacties en herinneringen worden verzameld.